دسامبر ۲۰۱۷

   

 

 

 

به اردوی "راهیان مرگ" باید پایان داده شود.

 

بنا به اخبار منتشر شده از سوی آموزش و پرورش یک اتوبوس حامل دانش آموزان دختر شهرستان نظرآباد در استان البرز، ساعت ۱۷ روز سه شنبه ۲۱ آذر در جاده سوسنگرد تصادف کرد که در جریان آن دو معلم زن، پنج دانش آموز دختر به همراه کمک راننده جان خود را از دست داده اند. ۴۰ نفر نیز در این حادثه مجروح شده‌اند که حال تعدادی از آنان وخیم است.

تنها درسال ۹۱ و در سانحه اتوبوس که عازم مناطق جنگی بود، ۲۶ دانش‌آموز دختر ساکن استان چهار محال ‌وبختیاری جان باختند. همچنین در سال ۹۳ نیز واژگونی یک اتوبوس که از استان کرمان عازم خوزستان بود، به مرگ ۹ نفر و جراحت بیش از ۳۰ نفر دیگر انجامید. در شهریور ماه نیز حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان ساکن هرمزگان که عازم شیراز بودند نیز موجب گرفتن جان هفت دانش آموز، یک مربی و راننده اتوبوس و قطع عضو دو دانش آموز دیگر شد.

 

اردوی راهیان مرگ که از سوی سازمان تشکیلات نظامی بسیج وابسته به سپاه پاسداران راه اندازی میشود تا کنون هر ساله جان بسیاری از دانش آموزان را گرفته است. موارد فوق تنها گوشه ای از تحمیل مرگ و تباهی به دانش آموزان و مربیان آنان است. جاده های مرگ، اردوهای مرگ و حکومتی که زندگی جوانان مردم را به کابوسی مرگ آور بدل کرده است، با گرفتن جان انسانها بقدرت رسید و همچنان با تحمیل مرگ به حیات خود ادامه میدهد. دانش آموزانی که دنیایی آرمان و آرزو در سر داشتند و جوانان و نوجوانانی که شیرین ترین و زیبا ترین دوران عمر خود را تجربه میکردند، در قتل گاه راهیان مرگ که از سوی مشتی اوباش و کانگستر اسلامی سرهم بندی میشود،  لابلای آهن پاره های اتوبوس حامل آنان جان باختند. تکرار هر ساله این نمایش مسخره و گرفتن جان دانش آموزان را باید بعنوان جنایت علیه انسان و در ردیف قتل عمد حکومتی محسوب کرد. بانی و مسبب اصلی گرفته شدن جان این دانش آموزان و دیگر کشته شده گان این وقایع حکومت ننگین اسلامی است.

اولیای دانش آموزان و همه مردم باید با اعتراضات گسترده و همگانی به میدان بیایند و یکبار برای همیشه به مسخره بازی حکومت اسلامی و به طرح و برنامه راهیان تباهی و نابودی فرزندانشان نقطه پایانی بگذارند.

اولیای دانش آموزان در سراسر کشور میتوانند و باید یکصدا، اعتراض، مخالفت، تنفر و انزجار خود از این خیمه شب بازی حکومت اسلامی و دم و دستگاه بسیج و سپاه پاسداران تحت عنوان "اردوی راهیان نور"، را نشان دهند. نباید اجازه داد فرزندانمان، عزیزترین سرمایه مهربانی، مهر و محبت و والاترین عشق زندگی مادران، پدران و خانواده ها  قربانی اهداف کثیف و مرگ آفرین حکومت اسلامی شوند.

 

عبدل گلپریان

۲۲ آذر ۱۳۹۶